Pátek, 2 prosince, 2022
DomůRady a NávodyPoznejte Plzeň a její okolí. Budete jistě překvapeni, co vše můžete vidět

Poznejte Plzeň a její okolí. Budete jistě překvapeni, co vše můžete vidět

Rádi poznáváte Českou republiku a snažíte se ji postupně procestovat celou celičkou, vidět zajímavá místa všech krajů, okresů, neminout ani malá a zajímavá místa? Tak to se vydejte do Plzně, kde si najdou zajímavosti a hezké prostředí návštěvníci všech věkových kategorií.

Plzeň, 4. Největší město v ČR a jeho zajímavá místa

Má 150 000 obyvatel, a tak se Plzeň i společnosti v ní snaží její obyvatele i návštěvníky pořádně zabavit. Navštívit můžete ZOO Plzeň, která patří k velmi oblíbeným. V centru města najdete její detašovanou moderní expozici Akva-tera. V ZOO najdete i Dinopark, který je její součástí. Děti i vy se mnohé dozvíte a zažijete. Dinopark můžete navštívit samostatně nebo za zvýhodněné vstupné společně se ZOO.

Velmi zajímavá je africká restaurace Kiboko, ale také Hospoda na statku nebo Sibiřský srub u tygrů.

Pojďte do přírody

Lákavým místem spjatým s hezkou přírodou jsou Bolevecké rybníky neboli Bolevecká rybniční soustava. Jde o rozsáhlý ekosystém deseti rybníků v nivě Boleveckého potoka a jeho drobných přítoků na severním okraji Plzně. Rekreační zónu tvoří jak rybniční soustava, tak okolní lesy.

Hezká a lákavá architektura

Navštívit byste měli katedrálu sv. Bartoloměje, původně kostel sv. Bartoloměje, což je gotický trojlodní chrám na nám. Republiky v Plzni. Její věž měřící 102,26 m byla v roce 1995 zařazena mezi národní kulturní památky. Je nejvyšší kostelní věží u nás. Je vybavena mnoha uměleckými díly, např. Plzeňskou Madonou, sv. Bartolomějem…

Věděli jste, že je v Plzni podzemí, které tvoří složitý systém chodeb, dvou a třípatrové sklepy a stovky studní? Má 13 km a řadí se mezi největší historické podzemní systémy ve střední Evropě. To je jen zlomek toho, co vás čeká. Stačí najít si ubytování Plzeň a pojeďte se sem podívat. Budete nadšeni.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články