Pátek, 2 prosince, 2022
DomůRady a NávodyJak vybrat školní batoh

Jak vybrat školní batoh

Výběr školního batohu byste neměli podceňovat. Uvědomte si, že školáci nosí batoh 10 měsíců v roce. Jaké nejdůležitější parametry by měl kvalitní batoh do školy mít?

Ergonomicky tvarovaná záda

Batoh musí být při nošení pohodlný a nesmí zatěžovat páteř malého školáka. V první řadě se ujistěte, že má školní batoh pevná a ergonomicky tvarovaná záda. Obyčejnější nebo turistické batohy nemají vyztužená záda a pro školáka se vůbec nehodí. Podstatnou součástí výběru jsou i ramenní popruhy. Nejlepší variantou jsou vypolstrované popruhy, které netlačí. Jejich šířka by měla být alespoň 4 cm. Chybět by neměly ani hrudní a bederní popruhy, díky nimž se totiž váha batohu mnohem lépe rozloží na pánev a hrudník, tím se uleví zádům. Pásy také drží batoh pevně na místě, takže neposkakuje, pokud dítě běží. Na e-shopu Amazon.de je pestrý výběr školních batohů s hrudními i bederními pásy. Kromě batohů na Amazonu pořídíte i další školní potřeby, jako jsou sešity, penály, výtvarné pomůcky, svačinové boxy a mnoho dalších školních nezbytností. 

Koupit kvalitní školní batoh není levná záležitost. Vyplatí se sledovat slevové nabídky, které mnoho obchodů zveřejňuje ještě před začátkem školního roku. Dobrým pomocníkem jsou i různé slevové kódy, ty najdete například na Tipli.cz. Stačí, když si vyhledáte obchody prodávající školní potřeby a použijete některý z aktuálních slevových kuponů. Tipli nabízí i možnost získat část peněz z nákupu zpět. Využijte cashback portál Tipli a nakupte vybavení do školy levněji.

Členění batohu

Školní batoh musí být přehledný. Rozhodně by měl disponovat oddělenou přihrádkou na učebnice a sešity. Těžké učebnice se vždy dávají nejblíže k zádům. Do další přihrádky patří penál a menší pomůcky. Svačinu je lepší pro jistotu umístit do samostatné kapsy. Ideální je pořídit plastové svačinové boxy, ty najdete například na Bezvasport.cz

Na e-shopu Bezvasport zakoupíte i láhve na pití, které se obvykle umisťují do postranních kapes. Vybírat můžete také z rozmanité škály penálů pro děvčata a chlapce. Máte-li doma studenta střední nebo vysoké školy, pravděpodobně se neobejde bez tašky na laptop. Podívejte se na Bezvasport.cz a nakupte vše potřebné z pohodlí domova.

Pevné dno batohu

Určitě se vyplatí sáhnout po modelu s pevným dnem. Do takového batůžku se učebnice a sešity mnohem lépe skládají. Také díky tomu budou učebnice alespoň trochu chráněné. Navíc se váha všech věcí uvnitř mnohem lépe rozprostře, což opět uleví zádům. Taška s pevným dnem je stabilnější a odolnější. Jestliže chcete výběr dotáhnout k dokonalosti, zvolte model s plastovými nožičkami. Ty se hodí, pokud dítko položí tašku na mokrou zem. 

Reflexní prvky

Aby byl školák ve tmě opravdu dobře vidět, měly by být reflexní prvky po celém batohu – tedy po stranách i na popruzích. Chcete-li mít ještě větší jistotu, můžete na Amazon e-shopu dokoupit reflexní pásky, které se jednoduše umístí na batoh či na rukávy u bundy.

OBRÁZEK – https://pixabay.com/photos/school-supplies-stationery-backpack-5541099/ 

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články