Domů Pro ženy Jak dosáhnout svých cílů

Jak dosáhnout svých cílů

Nové roční období bývá novou inspirací k tomu, abychom s naším tělem, duchem a myslí zacházeli s maximální péčí. Ať už je vaším cílem budování vytrvalosti ve fitnesscentru, promyšlená reorganizace a stanovení priorit v životě, nebo prostě jen to, abyste se k sobě chovali laskavěji, je třeba si nejdříve stanovit plán, čeho chceme dosáhnout.

Plán

Pokud nebudete mít plán, nebudete nad sebou mít bič. To je jako jet na výlet, ale nevědět kam. Stanovte si reálné cíle. Nechtějte zhubnout třicet kilo nadváhy, kterou jste vytvářeli neřízeným životním stylem deset let, za měsíc. Dávejte si postupně malé cíle, po jejichž dosažení se odměníte, třeba něčím pěkným na sebe. Pokud v plánu cíle přepálíte, budete se cítit frustrovaní a cíle nedosáhnete, maximálně skončíte ve tři ráno u ledničky, abyste svou frustraci zajedli.

Doplňky stravy

Nikdo z nás nemládne. Někdy se v našem uspěchaném každodenním pracovním kolotoči ani pořádně nenajíme, nemáme čas ani na kávu, natož na to, abychom sledovali všechny důležité živiny. Vitamíny a minerály. Jděte na to od lesa, a abyste měli jistotu, že vaše tělo nestrádá, pořiďte si mulivitamínové a multiminerálové tabletky z lékárny. Vyrábí se jich nespočet druhů, některé jsou vhodné pro ženy, jiné pro muže, jiné jsou pro seniory, či se vyrábí speciální přípravky pro těhotné ženy. Neznamená to však, že byste se měli přestat hlídat, co a kdy jíte. Jen takto budete mít jistotu, že vaše tělo nestrádá a bude připraveno na podzimní plískanice, rýmečky a chřipku.

Dovážka zdravých jídel

Nestíháte večer uvařit? Nevadí, ale než abyste zaháněli hlad rohlíkem se salámem s nulovou výživovou hodnotou, naopak spoustou prázdných kalorií navíc, nechte si doporučit firmu, která vám domů doveze kvalitní zdravé jídlo.

Hýbejte se

Dalším tipem, jak být ve formě je, hýbat se kdykoliv můžete. Telefonujete? Choďte u toho. Neskenujte důležitý dokument pro účtárnu, ale okopírujte ho a doneste ho tam sami. Choďte do schodů, na nákup, do práce. Chůze je nepřirozenější lidský pohyb a tak choďte kdykoliv jen můžete. Ušetříte tak za posilovnu, a navíc takto můžete spálit až 500 kalorií denně, bez nějakého většího úsilí.

Vzdělávejte se

Snažíte se zhubnout? Stát se lepším člověkem? Zapracovat na vztazích? Internet je v dnešní době plný nejrůznějších návodů, tipů a rad od životních, vztahových, či dietních koučů. Věnujte denně alespoň 15 minut poslechnutí videa, které vás posune dál. Můžete jej poslouchat v autě, při čekání na autobus, při procházce, či před spaním. Důležité je, že člověk, který chce být jinde, se musí vzdělávat, zajímat a posouvat.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články