Úterý, 29 listopadu, 2022
DomůBydleníCo dominuje interiéru letos na podzim?

Co dominuje interiéru letos na podzim?

Stejně jako v módním světě, i ve světě bydlení se mění trendy napříč všemi obdobími v roce. Zatímco létu dominovaly spíše pastelové barvy, na podzim se pomyslným králem stane něco jiného. Pokud přemýšlíte nad renovací příbytku, seznam aktuálních bytových trendů se vám bude víc než hodit.

Výrazné prvky, kupředu!

Pastelové léto se neslo spíše v takovém pohodovějším, spíše kontroverznějším duchu. Nesázelo se na extravaganci, spíše se pastely kombinovaly s něčím neutrálním, nijak zajímavým. Podzim se však přelil do zcela jiného poháru a na hladinu vystoupaly výrazné prvky.

Při zařizování svého příbytku se proto nebojte odhodit minimalismus a spíše vsaďte na divokost. Nebojte se květinového motivu, který může nést klidně i sedací vak nebo potah rozkládacího křesla. Stejně tak dejte zelenou mosazným a velice masivním bytovým doplňkům a pusťte do svého domu také džungli – takzvaný safari styl má letos na podzim taktéž zelenou.


Tipy redakce: Zkuste osvětlení pomocí led pásku.


Když minimalismus, tak funkční

Že jste ale milovníky minimalismu a v tomto duchu byste se chtěli nechat dál unášet? Dobrá, na tom není nic špatného. Ostatně i na vás bytové trendy trochu myslí. Říkají, že pokud chcete vsadit na minimalistické bydlení, musíte ho spojit s funkčností.

Zaklápění, posouvání, uložení věcí za zrcadla, tajné skříňky nebo poličky. To vše nyní jde s minimalismem ruku v ruce. Stále ale platí, že dřevo, kůže nebo kámen do interiéru patří.

Buďte hraví

Čeho se při podzimním zařizování příbytku rozhodně nemusíte bát je hravost. Buďte hraví. Tmavou kombinujte s dostatečně velkým množstvím pokojových rostlin. Různé odstíny šedé se nebojte kombinovat samy se sebou. Hledejte vyváženost a harmonii tam, kde by vás dřív nenapadlo hledat.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články