Úterý, 29 listopadu, 2022
DomůRady a NávodyNejlepší doplňky proti stárnutí, které skutečně prospějí vaší pleti

Nejlepší doplňky proti stárnutí, které skutečně prospějí vaší pleti

„Není všechno zlato, co se třpytí.“ Toto slavné staré přísloví platí i pro řadu doplňků proti stárnutí zásobených na trhu.

Vrásky, kruhy pod očima a pigmentové skvrny trápí během života každou z nás. Stárnutí pokožky je bezpochyby přirozený a nevyhnutelný proces.

Zatímco v minulých desetiletích ženy hledaly produkty proti stárnutí po překročení hranice 40 let, současné ženy se snaží bojovat proti vráskám již od 20 let.  

Nejlepší doplňky proti stárnutí pleti

Krémy a tablety proti stárnutí mívají ten nejlepší marketing. V televizi se předhánějí v tvrzeních, že jejich krém je jediný, který opravdu funguje. Na obrazovce počítače vám vyskakovací okna nabízí nejrůznější zákroky z oboru plastické chirurgie. Dnešní doba vyznává kult mládí a díky reklamám máme všichni pocit, že vrásky a stáří jsou něco špatně.

Nemusíte hned lehat pod skalpel vyhlášeného plastického chirurga, stačí, když vyzkoušíte některý z našich praktických tipů, které vám pomohou stárnutí vaší pleti zpomalit.  

Jezte borůvky

Borůvky jsou známé jako superzbraň proti stárnutí, udělejte proto z borůvek svého nejlepšího přítele. Borůvky pomáhají snižovat poškození DNA, a tím oddalují stárnutí pleti. Toto ovoce chrání pokožku před slunečním zářením, které ji jinak poškozuje volnými radikály.

Kakao

Teď budou mít radost milovnice tmavé čokolády. Může existovat nějaký lepší důvod k její větší konzumaci než jako prostředek k léčbě předčasných známek stárnutí?

Kakao se získává ze semen vždyzelených stromů Střední a Jižní Ameriky. Jeho doplnění může pomoci zvýšit průtok krve, což zase vrátí mladistvou záři na obličej. Různé elixíry pro péči o pleť od zvlhčovačů po noční krémy mívají kakaové přísady. Studie podporují schopnost kakaa snižovat oxidační stres, který je hlavním přispěvatelem k poškození pokožky. Bojuje také s běžnými známkami stárnutí.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je molekula přítomná v mitochondriích lidí. Doplňky s koenzymem Q10 mohou zlepšit průtok krve a snížit oxidační stres. S postupujícím věkem klesá úroveň přirozeného koenzymu Q10. Většina žen nad třicet má nedostatečnou hladinu koenzymu Q10 v pokožce. Kvůli nedostatku koenzymu Q10 se produkce elastinu zpomaluje, což nakonec vede k vzniku vrásek a pokleslé pokožky.

Koenzym Q10je silný antioxidant, který je prospěšný pro napínání kožních buněk. Proto tolik krémů a nejrůznějších sér obsahuje právě koenzym Q10.

Kreatin

Kreatin je přirozeně se vyskytující organická kyselina. Podle několika studií je tato dusíkatá organická kyselina zodpovědná za snížení známek stárnutí. Sportovci se spoléhají na kreatin, který zvyšuje jejich výkon a buduje svaly bez použití steroidů. Není divu, že jejich pokožka vypadá mladší než obyčejných lidí, kteří jsou stejně staří.  

Kreatin se přirozeně nachází v kůži, ale s věkem se jeho obsah začíná snižovat. Hraje důležitou roli při dodávání energie do buněk. Místní aplikace krémů a směsí obsahujících kreatin poskytuje pružnost stimulací produkce kolagenu.

Předchozí článekJak zhubnout v obličeji
Další článekChcete vypadat mladší na 40?
- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články