Pátek, 2 prosince, 2022
DomůRady a NávodyChcete vypadat mladší na 40?

Chcete vypadat mladší na 40?

Podívejte se na nějakou z vašich starších fotografií. Kromě omlazení vzpomínek si uvědomíte, jak tehdy byla vaše pleť čistá, vypadala jste mladě a nebylo nutné dodržovat pravidelný režim péče o pleť. Byla to doba, kdy vám vaše pokožka odpustila i to, že jste se večer po party neodlíčila.

Vrásky, linky, ochablá kůže a pigmentové skvrny vznikají v důsledku nadměrného vystavení slunci. Ne každý ví, ale slunce je hlavním důvodem stárnutí pleti. Když dovršíte 40 let věku, vaše elastická tkáň a kolagen jsou již natolik poškozené, aby to na pleti zanechalo stopy. Omezením vystavení pokožky slunci lze zabránit dalším škodám.

Co vyzkoušet?

Nejprve je nezbytný širokospektrální ochranný krém, který chrání před UV záření. Díky tomu lze snadno zabránit narušení tónu pleti a vráskám. Nejlepší jsou produkty, které mají SPF 15 nebo více, aby nedocházelo k popáleninám. Antioxidanty, jako je extrakt z granátového jablka a vitamíny C a E, dalším dobrým řešením je nosit sluneční brýle a klobouk, když se pohybujete na slunci.

Když budete dodržovat toto opatření uvidíte, že vaše pokožka je hladší a vypnutější než u vašich vrstevnic.

Pro hladkou pleť používejte retinoidy

Studie zjistily, že díky své schopnosti zvyšovat produkci kolagenu účinně působí na pigmentové skvrny a jemné vrásky tím, že udržují aktivitu kožních buněk.

Začít s retinoidy není snadné, protože vybudování tolerance pokožky trvá přibližně 6-12 týdnů. Před tímto časovým obdobím jsou viditelné možné nežádoucí příznaky jako oloupaná kůže a zarudnutí.

Hydratace

Naše těla jsou tvořena ze 70 % z vody, a proto, když nám chybí dostatečná hydratace, projeví se to na kvalitě pleti a vlasů. První známkou nedostatečné hydratace pleti jsou suché rozpraskané rty, poté se přidá suchá a citlivá pokožka a následují vrásky. Chcete-li dlouho vypadat mladě, musíte dostatečně pít. Alespoň ony doporučované dva litry čisté vody denně. Káva naopak stárnutí pleti urychluje.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články