Pátek, 2 prosince, 2022
DomůCestováníAť už je jakékoli počasí, s kvalitním nosičem převezete kola v pořádku

Ať už je jakékoli počasí, s kvalitním nosičem převezete kola v pořádku

Ať už jedete kamkoli –  na hory, za hranice a jinam, ale bojíte se počasí, protože s sebou chcete převézt kola, nemusíte. Pokud zvolíte správný nosič, kola do cíle dopravíte v pořádku. Již nemusíte kola rozdělávat do kufru auta, pořiďte si nosiče, ale které? Něco málo si o nich povíme. 

Pokud cena hraje roli

Mezi ty nejlevnější patří střešní nosiče. Pokud ale zvolíte správně, uvezou vám až čtyři kola nebo velký střešní box na osobní věci. Je ale potřeba dbát na materiál, z něhož jsou příčníky vyrobeny. Plastové uvezou zpravidla méně než hliníkové nebo ocelové. Také dbejte na jejich uchycení. Máte hagusy? Nebo budete kupovat příčníky pod lem střechy? Mají také jednu nevýhodu, a tou je ovlivnění spotřeby paliva a výška vozu. Také je třeba dávat pozor na boční vítr. 

Nosiče na tažné zařízení

Nosiče kol na tažné zařízení se považují za jedny z nejbezpečnějších vůbec. I když budete muset pořídit třetí poznávací značku, žádná jiná nečekaná událost vás s nosičem nečeká. Jednoduše jej upevníte k autu, a to stejné platí i pro kola, která se na nosič poměrně jednoduše upevňují. Neovlivňuje jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Jediné, na co byste si měli dávat pozor, je délka auta. A na jaké vozy se nosič hodí? Na všechny, které mají tažné neboli kouli. 

Poslední varianta

Poslední možností jsou nosiče kol na páté dveře auta. Bohužel tento převoz kol není vhodný pro všechny vozy, a tak, než se jej rozhodnete koupit – v případě zájmu – poptejte se v nejbližším obchodě s autodoplňky nebo v eshopu, kde vám specialisté poradí. Například eshop Autodoplňky-obchod.cz nabízí výběr nosičů dle modelu auta. Vyberte si správně, protože jedině tak budete spokojeni.  A pokud budete potřebovat, rádi vám se vším poradí.  

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články