Úterý, 29 listopadu, 2022
DomůPro ženyJak na poškozené vlasy po létě?

Jak na poškozené vlasy po létě?

S letními radovánkami jako je opalování a koupání přichází i poškození vlasů. Koupání ve slané a chlorované vodě jejich kráse rozhodně neprospělo, a pokud jste nevěnovala jejich ochraně před poškozením náležitou péči, tak máte nyní přesušené vrabčí hnízdo a ne ozdobu krásy. Přečtěte si pár tipů, které pomohou vaši koruně krásy k tomu, aby zase vypadala zdravě a plná života.

Vraťte jim ztracenou vlhkost

se samy opravit nemohou, musíme jim vrátit to, o co jsme je v bazénu připravily. A to je vlhkost. Masky, zábaly, hydratační šampony. Hydratační a olejové zábaly, které jsou obohaceny o pro vlasy prospěšné látky, pomohou vašim vlasům navrátit vlhkost.  Efekt masky zvýšíte, když ji použijete na mokré vlasy, a zabalíte je do nahřátého ručníku.

Studená voda

Oplachujte si vlasy studenou vodou. Díky tomu budou vaše vlasy hladké a lesklé. Navíc tak předejdete krepatění, které s nadcházejícím podzimem a větší vlhkosti ve vzduchu bude opět vlasovým problémem číslo jedna. Zkuste vyzkoušet i další trik – nesušte vlasy ručníkem, ale starým bavlněným tričkem. Netřeba připomínat, že máte-li hodně poškozené, suché a polámané vlasy, měla byste na fény, žehličky a kulmu na několik týdnů zapomenout. Jen by problém zhoršily.

Konečky

Roztřepené konečky mohou být způsobeny celou řadou problémů, včetně neohleduplného tepelného stylingu, který  našim vlasům také bere vlhkost. Jediným způsobem, jak se roztřepených konečků zbavit, jsou bohužel nůžky, i když nám reklamy tvrdí něco jiného.

Vnitřní výživa

Nezapomeňte pít dostatek tekutin, aby vaše tělo bylo hydratované. Zajděte do lékárny, kde prodávají speciální preparáty, které jsou určeny pro zdravé nehty a vlasy. Většinou obsahují keratin, a vitamíny ze skupiny B.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články