Pátek, 2 prosince, 2022
DomůPro ženyHydratovaná pokožka je krásná pokožka

Hydratovaná pokožka je krásná pokožka

Naše pleť se může dehydratovat z mnoha důvodů. Nejčastějším důvodem je to, že o ni nepečujeme tak, jak bychom měli. Dalšími faktory, které přispívají k dehydratované pokožc, je používání příliš teplé vody k jejímu mytí, poškození volnými radikály a UV zářením, klimatizace a pobyt v přetopených místnostech. Elementárním důvodem je ten vnitřní, nepijeme dostatek tekutin.

Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pokožkou

Pojďme se věnovat rozdílu mezi dehydratovanou a suchou pokožkou. Ačkoli se snadno tyto výrazy zaměňují, není to to samé.

Suchá pokožka je typ pokožky, obvykle jí od malička chybí produkce mazu. Dehydratace jednoduše znamená, že vaše tělo ztrácí více vody, než se do něj dostává. Na rozdíl od suché pokožky lze dehydratovanou pokožku snadno léčit, či dostat do původního stavu. Pitný režim a úprava našeho životního stylu může dehydratovanou pokožku snadno vylepšit.

Naopak suchá pokožka je obtížnější problém, protože je nám dána od narození. Většina ekzematiků by mohla vyprávět.

Dehydratace způsobuje, že pokožka vypadá matně

Kromě rizika infekce a zánětu spojeného s dehydratovanou pokožkou, má dehydratace další vedlejší efekt, naše pleť vypadá matně a nevýrazně. To je přímý důsledek nedostatečného zvlhčování dostatečným pitím a nedůslednou péčí o pokožku.

Dehydratace zhoršuje vrásky

Tento nedostatek vlhkosti může také vést ke zhoršení jemných linií a vrásek. Ačkoli dostatek tekutin a používání zvlhčovacích krémů nezařídí, aby stávající jemné linie a vrásky úplně zmizely, mohou viditelně zlepšit váš vzhled. Skvělým pomocníkem je například kyselina hyaluronová, která pomáhá udržovat vlhkost v pokožce, mívá okamžitý viditelný účinek. Vypít byste měla také alespoň osm sklenic čisté vody denně.

Nepříjemné pocity

Kromě popraskané kůže na rtech je dalším signálem dehydrované pleti i to, že cítíme, jak je stažená, pne, svědí nás a vůbec máme divný pocit. Pokud vás pokožka bude svědit tak, že se budete často škrábat, narušíte si ochrannou kožní bariéru a můžete si do drobných ranek dokonce zavléci i infekci.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články