Pátek, 2 prosince, 2022
DomůZdravíKvalitní zdroj vitaminu K2

Kvalitní zdroj vitaminu K2

V poslední době se vitamin K2 stal více populární, než jeho „příbuzný“ vitamin K1. Je tak přirozené, že je o něj zvýšený zájem a informací často nemusí být dostatek. Vitamin K2 je přitom důležitý pro dobrý stav zubů, kostí a pohybového aparátu celkově. Dalším jeho ohromným benefitem je vedení vápníku tam, kde je v těle potřebný, čímž přispívá na mineralizaci kostí a zubů a zároveň předchází kornatění neboli kalcifikaci cév. Vitamin K2 MK7 je jeho nejlépe vstřebatelná forma, biologicky nejlépe dostupná. S čím vitamin K2 kombinovat a kde jej brát?

Odkud získávat vitamin K2

Doplnit tělu dostatek vitaminu K2 je poměrně náročný úkol. Je obsažen v mléčných tučných výrobcích, jako je například kravské mléko, které je získáváno od těch krav, které jsou krmeny trávou ideálně na pastvě. Dále je Vitamin K2 dostupný ve vaječných žloutcích nebo ve vnitřnostech, jako jsou například játra. Vzhledem k tomu, že je vitamin K2 rozpustný v tucích, nejvíce ho nalezneme v potravinách s vyšším obsahem tuku. Jeho benefitem je, že jej tělo dokáže ukládat, není vypuzován močí nebo potem, jako ostatní vitaminy rozpustné ve vodě. Forma MK7 je navíc výborná v tom, že má dlouhý poločas rozpadu, a tak ji tělo může čerpat pozvolna a stihne jej vstřebat maximum.

S čím vitamin K2 kombinovat

Jak již bylo řečeno, vitamin K2 je výborná pro mineralizaci kostí a zubů a pro udržení dobrého stavu pohybového aparátu, protože na sebe dokáže vázat vápník a dopravit jej tam, kde je potřebný. Jakmile se tak stane, je potřeba, aby bylo zabezpečeno jeho dobré vstřebávání, a právě v tom bude nápomocný vitamin D3.

Kvalitní zdroj vitaminu K2 MK7 od Woldohealth je dodáván v lahvičce z jantarového skla, která zabraňuje vysoké propustnosti UV záření a tím jej udržuje ve 100% kvalitě. Produkt je vhodný pro vegetariány i vegany.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články