Pátek, 2 prosince, 2022
DomůRady a NávodyMáte pořád hlad? Víme proč!

Máte pořád hlad? Víme proč!

Snažíte se zhubnout, hýbete se, držíte dietu a potom vám to překazí ten největší nepřítel –hlad. Je velmi těžké pocit hladu překonat, ale když celý den sedíte v kanceláři, ale přitom míváte pocity vlčího hladu, jako kdybyste dělali v kamenolomu, je však něco špatně.

Už jste někdy zkoušeli zjistit, proč máte pořád hlad? Možná budete překvapeni, že některé vaše vlastní zvyky jsou tím hlavním důvodem. Zde v tomto příspěvku odhalíme 10 viníků, kteří vás obvykle přimějí jíst více, než je zdrávo. Díky tomu, že odstraníte tyto důvody, bude se vám hubnout rychleji.

Alkohol

Konzumace piva nebo vína k večeři přispívá k většímu pocitu hladu. Studie prokázaly, že alkohol zvyšuje přítomnost ghrelinu, hormonu, který vyvolává pocit hladu. Když kombinujete jídlo s alkoholem, před dalším jídlem budete mít větší hlad. Navíc alkohol obsahuje neskutečné množství prázdných kalorií!

Rychlá konzumace

Většina z nás si dá něco rychlého při poklusu mezi dvěma jednáními. Ano, ušetříte čas, ale za cenu toho, že tento zvyk se vám vymstí. Je to proto, že když jíte ve spěchu, hormon, který váš žaludek vysílá, aby vaše tělo vědělo, že jste již plní, se ve spěchu nestihne spustit. Tímto způsobem pociťujete hlad i po kaloricky vydatném jídle.

Nedostatek spánku

Dnešní hektický život nenechává nikomu dost času ani na spaní. Když si tělo nedokáže odpočinout, nedokáže produkovat leptin, hormon, který umožňuje tělu cítit se syté. Nedostatek spánku navíc urychluje produkci ghrelinu, hormonu vyvolávajícího hlad. Začarovaný kruh je na světě!

Tlak okolí

Ve společnosti je obtížné držet se zdravých návyků. Když rodina a přátelé čekají na dezerty nebo nezdravé jídlo, říct ne není zrovna snadné. Kromě toho je tu touha zapadnout do společnosti také faktorem, který škodí. Zákusek navíc vás sice nezabije, ale do plavek díky němu také nezhubnete, že?

Vynechaná snídaně

Většina lidí šetří ráno čas prostřednictvím vynechání snídaně. Neuvědomují si, že tento životní styl zpomaluje jejich metabolismus, což jim nakonec dá ty večerní pocity vlčího hladu. Rovněž je to signál pro tělo, aby ukládalo potraviny místo toho, aby je spálilo. Podle studií jsou jedinci, kteří vynechávají snídani, 5krát více obézní než ti, kteří snídají.

Stres

Řada lidí vyhledává jídlo jako prostředek pro zvládání negativních emocí nebo stresu. To vede k nezdravému stravovacímu návyku. Stravování, když jste ve stresu, nesnižuje úzkost ani negativní emoce, ale zvyšuje touhu jíst více, což nejenže posouvá úzkost na jinou úroveň, ale vede také k přibývání na váze. Je to dlážděná cesta k emocionálnímu přejídání. Na nervy není čokoláda, ale pohyb.

Slazené nápoje

Časy, kdy byly „dietní nápoje“ považovány za zdravou alternativu k nápojům s obsahem cukru, jsou pryč. Ano, to je pravda, protože nápoje obsahující umělá sladidla mají škodlivý účinek na chuť k jídlu a celkové zdraví. Důvodem je to, že náhražky cukru mění schopnost těla cítit se plné a podporují zvýšenou chuť k jídlu.

Dehydratace

Nyní vás to může překvapit, ale většinou vnímáme hlad jako žízeň, zvláště když jsme dehydratovaní. Bylo zjištěno, že mnoho příznaků, které souvisí s hladem, je způsobeno dehydratací. Takže naši předkové měli s příslovím, že hlad je jen převlečená žízeň, nakonec pravdu.

Zpracované potraviny

Každý ví, že zpracované potraviny jsou bohaté na kalorie a nízký obsah živin. To je důvod, proč naše těla touží jíst více a více. Kromě toho jsou tyto potraviny baleny s přísadami a chemikáliemi, které jsou často návykové. Podle některých výzkumů vysoce fruktózový sirup, hlavní složka mnoha zpracovaných potravin, narušuje produkci leptinu, hormonu, který říká mozku, když jsme plní.

Žvýkačka

Ať už máte rádi běžnou žvýkačku nebo žvýkačku bez cukru, zvýší vaše pocity hladu. Je to proto, že sliny produkované během žvýkání, se dostanou do žaludku. Díky tomu tělo hledá potravu, což způsobí, že začnete mít hlad. Jednoduché!

Překonání těchto obvyklých zvyků vám může pomoci rozloučit se s otravným chronickým hladem.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články