Pátek, 2 prosince, 2022
DomůZdravíJak zhubnout rychle, ale zdravě

Jak zhubnout rychle, ale zdravě

Reklamy kolem nás hlásají. Zhubněte 5 kilogramů za týden! A i když je možné, že někdo v tomto časovém období může tolik kilogramů opravdu zhubnout, záleží na vašem metabolismu a množství dalších faktorů, včetně fyzické aktivity a složení těla, které jsou pro každého zcela jedinečné.

Pro hubnutí platí základní rovnice:  jezte méně, než spálíte, a zhubnete. A i když je možné s dietou s nízkým obsahem uhlohydrátů rychle zhubnout, určitě to není nejrozumnější řešení. Samotná strava vás může přimět k tomu, abyste si mysleli, že tento stravovací styl funguje – ale, přiberete svá kila zpět, jakmile znovu zařadíte do jídelníčku sacharidy.

Většina z nás má sklon k jídlu, které není bohaté na živiny, ale má vysoký obsah kalorií. Například vynechání sladkých nápojů je často nejjednodušší způsob, jak rychleji zhubnout, takže je nejlepší začít tím, že si vyměníte perlivé limonády za neslazený čaj, vodu a kávu. Další zbytečné často přicházejí v rafinovaných obilninách, jako jsou cereálie, hranolky, krekry a sušenky.

Pokud chcete urychlit hubnutí, doporučuji vám, abyste si dávali pozor na potraviny, které jíte a které si sami nevyberete. Všímat si, odkud vaše extra kalorie ve skutečnosti pocházejí, je dalším krokem k lepšímu výběru v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Existuje několik dalších tipů, které platí téměř pro všechny z nás:

Jezte více zeleniny – tady netřeba komentovat, málo kalorií, hodně vlákniny – ideální jídlo.

Dejte si lepší snídani

Všechna jídla jsou důležitá, ale snídaně vám pomůže začít den správným směrem. Nejlepší snídaně jsou ty, které vás zasytí, udrží vás spokojené a odvrátí chuť k jídlu později během dne. Snažte se jíst zdroj libového proteinu a zdravého tuku (např. vejce, neslazený řecký jogurt, ořechy, zeleninu, ovoce nebo 100% celozrnné výrobky).

Pijte více kávy

Začněte svůj den šálkem kávy. Kofein je přírodní diuretikum a vynikající zdroj antioxidantů, které chrání vaše buňky před poškozením. Nejste milovník kávy? Čaj je také přírodní diuretikum , pijte zelený čaj, pijáci zeleného čaje spálí o 70 dalších kalorií za den více.

Sladké nápoje obejděte obloukem

Díky tekutým kaloriím kyneme. Pití džusů nebo kolových nápojů, jsou jen prázdné kalorie bez jakýchkoliv živin. Denně tak můžete vypít až 800 zbytečných kalorií.

Spěte

Existuje spousta výzkumů, které prokazují, že méně než požadované množství spánku – asi 7 hodin – spánku za noc může zpomalit váš metabolismus. Navíc, když jste vzhůru déle, je přirozeně pravděpodobnější, že se občerstvíte i o půlnoci. Noční nájezdy na ledničku se podepisují na naší postavě.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články