Pátek, 2 prosince, 2022
DomůZajímavostiPsychologických triky, jak přilákat lidi kolem vás

Psychologických triky, jak přilákat lidi kolem vás

Existují lidé, kteří vyzařují tak nevysvětlitelný magnetismus, že okouzlí úplně každého. Chtějí být v okolí někoho zábavného, energického a sebevědomého. A nejzajímavější je, že to vůbec nezávisí na vzhledu.

Individualita

Potřebujete být jedineční. Ještě více, musíte zařídit, aby se lidé kolem vás cítili jedineční. Koneckonců, být originální je věc, díky které si vás i cizí lidé pamatují. A to nemluvíme o kráse. Zní to divně, ale jedinečnost lze vyjádřit i pomocí zábavnosti a zranitelnosti. Každá z vašich jedinečných vlastností, ať už jde o citlivost, gesto, výraz obličeje, intonace, styl komunikace nebo oděv, vás může udělat pro lidi zajímavějšími.

I součást oblečení může pomoci lidem, aby si vás zapamatovali, například šedé tričko Marka Zuckerberga, černý rolák Steva Jobse, nebo knír, oblek a hůl Charlieho Chaplina, to vše funguje jako značka, díky které si tyto slavné lidi vybaví lidé po celém světě.

Žijte svůj sen a mějte velké plány

Aby vás lidé ocenili vás jako skutečně jedinečnou osobnost, musíte mít velké cíle. Ambice, sny, touha něco změnit ve světě. Protože člověk bez snu je kniha bez nápadu.

Sebejistota

Abyste byli charismatičtí, musíte být sebejistí. Odvážně se rozhodujte, spoléhejte se pouze na sebe, nečekejte na pomoc zvenčí a vysvětlete své nápady ostatním způsobem, kterému rozumějí.

Lidé ve vašem okolí cítí vaši důvěru nejen v chování, ale také v řeči. Je lepší se vyhnout frázím jako „Myslím, doufám, doufám, předpokládám, očekávám, možná, pravděpodobně.“

Zapomeňte na stížnosti

Mohli byste někoho obdivovat a chtít být jako člověk, který si vždycky na něco stěžuje? Samozřejmě, že ne. Charismatičtí lidé mají pozitivní myšlení. Vyhněte se kritice, stížnostem a negativním tématům. I když ve vašem životě není všechno dokonalé, věnujte se konverzaci, která vám přinese potěšení a je zajímavá i pro vaše posluchače.

Používejte gesta a řeč těla

Vaše chování by mělo prokazovat vaše sebevědomí: neohýbejte se, nehrajte si se žádnými předměty ani částmi těla, snažte se častěji usmívat, dívejte se do očí a vyhýbejte se uzavřenému postoji.

Obecně platí, že při vystupování na veřejnosti se chováte a cítíte se jako celebrita na červeném koberci.

Staňte se skvělým vypravěčem

Mnoho lidí věří, že schopnost udělat téměř každý příběh zajímavým je talent.

Ale není tomu tak vždy. Většinou je to dovednost, které se lze naučit. Prostě mluvte se sebedůvěrou. Používejte humor, zejména sebeironii, schopnost smát se sám sobě. Nezapomeňte na řeč těla, buďte emotivní a buďte pozitivní. Nebojte se, pokud ne všechny vaše příběhy a vtipy „zaberou“.

Nedívej se jinam

Když s někým mluvíte, vždy se dívejte do jeho očí. Někdy jeden pronikavý pohled dokáže říct více, než tisíc slov. Oční kontakt ukazuje, že posloucháte svého partnera a že mu rozumíte a respektujete ho jako osobu.

Nejdůležitější je, že když s někým mluvíte na nějaké události, nenechte se rozptylovat cizími rozhovory ani technikou. Nedívejte se na svůj mobilní telefon nebo do davu, protože se může zdát, že hledáte „správnějšího“ partnera ke komunikaci.

Naučte se naslouchat ostatním

Není třeba se považovat za nejdůležitější osobu na světě. Skutečný zájem o život druhých může z lidí, jako jste vy, udělat zajímavé osoby, protože naslouchat ostatní m, je skutečné umění. Pokud druhého člověka pozorně posloucháte a projevíte o něj zájem, začne se cítit potřebný a dokonce výjmečný.

Použijte techniku zrcadlení

Zrcadlový efekt, nebo jednoduše zrcadlení, je snadný způsob, jak si někoho omotat tím, že opakujete jeho mimiku, intonaci a gesta. Vždy to funguje, protože metoda je založena na povaze lidského narcismu, účastník nevědomky začíná mít pocit, že jste s nimi synchronizováni, když se chováte jako oni.

- Advertisment -pr clanky

Nejnovější články